نحوه شستن انواع کیف در خانه

کیف زنانه و مردانه: از زیبایی تا رعایت نکات بهداشتی!

کیف زنانه از ملزومات کاربردی و تزئینی مشترک بین همه خانم‌هاست. هدف آقایان از نگهداری کیف مردانه بیشتر جنبه کاربردی آن است، اما خانم‌ها و دخترخانم‌ها، کیف دخترانه و زنانه را بیشتر به‌قصد زینت و مد به‌کار می‌برند.

صرف‌نظر از این موارد، هر نوع کیف در طول زمان به میکروب‌ها و مواد زیادی آلوده می‌شود. این مورد به‌ویژه درباره کیف پول بیشتر صدق می‌کند. کیف پول زنانه را خانم‌ها برای خرید روزانه و مصارف کاربردی به همراه برده و مرتباً آن را لمس می‌کنند. قرار دادن پول یا کارت اعتباری هم از مواردی است که کیف زنانه و کوله پشتی را آلوده می‌کند.

در مورد کیف مردانه و به‌ویژه کیف پول مردانه هم روال کار به همین شکل است. هر بار خارج کردن کیف پول از جیب آقایان و لمس آن معادل آلوده شدن آن به مواد گوناگون است.

اما آیا می‌توان کیف پول را مرتبا شست؟ یا برای تمیز کردن کیف مردانه از لباسشویی استفاده کرد؟

در ادامه مطلب با ما همراه شوید تا راه‌حل این مشکل و شیوه شستشوی همه نوع کیف از انواع کیف مردانه تا کوله پشتی و کیف زنانه را با هم مرور کنیم.

نحوه شستن انواع کیف در خانه

نحوه شستن انواع کیف در خانه

شستشوی دستی کیف بهتر است یا استفاده از لباسشویی؟

همان‌طور که گفتیم انواع کیف از کوله پشتی تا کیف پول هر یک به‌نوعی در معرض تماس و آلودگی قرار دارند. گرچه نمی‌توان از این تماس‌ها پیشگیری کرد، اما راه‌هایی برای تمیز کردن آنها وجود دارد.

مهم این است که هر نوع کیف را با روش خاص و ماده مخصوصی بشوییم که باعث خرابی آن نشود.

برای مثال کیف زنانه و انواع کیف دخترانه از ظرافت خاصی برخوردارند. جنس این کیف‌ها هم با یکدیگر متفاوت است و نمی‌توان همه را به یک روش شست.

برای مثال کیف دخترانه پارچه‌ای ساده و بدون تزئینات را می‌توان در لباسشویی، با دمای ملایم، مدت کوتاه و شوینده معمولی شست. اما در مورد کیف مردانه و زنانه چرم موضوع کاملاً متفاوت است. ساختار این نوع کیف در تماس مستقیم با آب و شوینده‌های غیرتخصصی آسیب می‌بیند.

در مورد کوله پشتی چرم هم به همین ترتیب نمی‌توان از لباسشویی استفاده کرد. کیف پول و انواع کیف دخترانه چرم را هم نباید در ماشین لباسشویی انداخت.

این در حالی است که کوله پشتی پارچه‌ای یا بافتنی را می‌توان با آب ولرم یا لباسشویی شستشو داد.

برای آنکه مجبور نباشیم انواع کیف مردانه، زنانه و کیف دخترانه را از نظر شستشو جداگانه شرح دهیم بهتر است اطلاعات کلی درباره شستشو داشته باشیم.

dgfse

نحوه شستن انواع کیف در خانه

روش‌های آسان و مفید برای شستشوی انواع کیف!

  • کیف چرم: انواع کیف مردانه و زنانه چرم را با مخلوط شیر و تربانتین پاک‌کرده و پس از واکس یا وازلین زدن در جای مناسب نگهداری کنید. این روش شامل کیف پول، کوله پشتی و انواع کیف دخترانه هم می‌شود.
  • کیف پارچه‌ای: در میان انواع کیف دخترانه و کوله پشتی نمونه‌های پارچه‌ای زیادند. بسته به نوع پارچه روش‌های مختلفی برای این کار وجود دارد. اما تقریباً در همه روش‌های شستن کیف زنانه پارچه‌ای استفاده از آب گرم ممنوع است!

برای پاک کردن لکه از این نوع کیف زنانه و مردانه هم از پودر تالک در انواع پارچه‌ای، آب ساده برای کیف زنانه ورنی، وازلین برای چرم مصنوعی و برس زدن برای انواع مخمل می‌توان سود برد.

  • کیف پلاستیکی: انواع کیف زنانه و دخترانه با روکش پلاستیک این روزها در بازار فراوان است. برای شستن این نوع کیف دخترانه و زنانه کافی است اسفنج آغشته به کف صابون را روی آن کشیده و سپس با اسفنج و آب ساده تمیز کنید. در آخر هم لازم است کیف زنانه پلاستیکی را کاملاً خشک کنید.
  • کیف دارای تزئینات: فرقی ندارد کیف مردانه موردنظر شما باشد یا مدلی از کیف زنانه یا حتی کیف پول و کیف دخترانه، آنچه مهم است اینکه وجود تزئینات از مارک و قطعات فلزی تا منجوق و صنایع‌دستی بر روی کیف را هنگام شستشو نباید از نظر دور داشت.

در چنین شرایطی تاحدامکان، تزئینات را جدا کرده یا از تماس مستقیم شوینده و مایعات با آنها جلوگیری می‌کنیم. حتی در صورت مرطوب شدن نیز، این بخش را با سشوار ملایم یا دستمال لطیف فوراً خشک می‌کنیم.

نکات مهم در شستشوی کیف با ماشین لباسشویی!

اگر با رعایت تمام نکات قصد دارید کیف زنانه یا مردانه خود را در ماشین لباسشویی بیندازید، به این نکات توجه داشته باشید:

  • زمان شستشو را حداقل زمان در نظر گرفته و بیش از نیم ساعت از این روش استفاده نکنید.
  • دمای ماشین لباسشویی را زیر ۳۰ درجه سانتی‌گراد انتخاب نمایید.
  • از کاربرد شوینده‌های قوی و اسیدی جدا پرهیز کنید.
  • کیف چرم را هرگز در ماشین لباسشویی نیندازید.
  • کیف زنانه دارای تزئینات و کیف مردانه دارای آرم و قطعات فلزی را در ماشین نیندازید یا تزئینات آن را جدا کرده و سپس در ماشین بشویید.

سخن آخر

با وجود تمام نکات ذکر شده در شستشو و نگهداری کیف زنانه و انواع کیف دخترانه و مردانه، اگر از روش این کار آگاهی کافی ندارید بهتر است کیف خود را به خشک‌شویی بسپارید. فرقی نمی‌کند این مورد برای کیف زنانه باشد یا مردانه، کیف چرم باشد یا پارچه، و کیف پول باشد یا کوله پشتی!

در هر صورت نکته مهم مراقبت از شستشوی غلط است که می‌تواند زیبایی کیف شما را از بین برده یا آن را به‌طورکلی نابود کند.

www.jolfaturk.com

دیدگاه‌ها 0

*
*