درمان منافذ باز پوست صورت و ۱۲ روش کاربردی خانگی رفع آن

درمان منافذ باز پوست صورت و 12 روش کاربردی خانگی رفع آن

درمان منافذ باز پوست و چگونگی درمان آن با روش های مختلف گاهی اوقات روی سطح پوست شما تغییراتی ایجاد می شود . این تغییرات باعث می شوند پوست شما مثل یک پوست پرتقال پر از منافذ باز شود. وجود این مسئله، پوست شما را پیرتر و کدرتر می کند. همچنین باعث می شود که پوست شما دچار برخی از عوارض مانند جوش های سر سیاه و آکنه شود . ظاهر شما را آشفته می سازد. وجود این مشکل می تواند. بر اثر عوامل مختلفی نظیر استرس، ژنتیک و یا حتی محافظت از پوست ناسالم ایجاد شود. به همین منظور شما باید با انواع روش های متنوع برای درمان منافذ باز پوست آشنایی داشته باشید تا بتوانید تا حد زیادی این مورد را کاهش داده و آن ها را از بین ببرید.

م

درمان منافذ باز پوست صورت و ۱۲ روش کاربردی خانگی رفع آن

برای درمان می توانید به پزشک مورد نظر خود مراجعه کنید . یا این که با داشتن اطلاعات کافی،و یا با روش های خانگی و سنتی اقدام کنید. برای حل این مشکل در منزل، شما باید با روش های مختلف برای درمان این بیماری آشنایی کامل را داشته باشید . بدون دانش کافی در این زمینه برای درمان آن اقدام نکنید.زیرا پوست یکی از اندام های حساس بدن می باشد که باید به شدت با احتیاط با آن رفتار کرد.

 

مهم ترین روش های موجود برای درمان منافذ باز پوست در منزل

به طور طبیعی در پوست ما تعداد زیادی منافذ برای کمک به تنفس این اندام حساس بدن، وجود دارد. این منافذ ممکن است به مرور زمان و در اثر برخی از عوامل رشدکرده و بزرگ شوند. تا حدی که به وسیله چشم های غیر مسلح هم دیده شوند. این منافذ باز و بزرگ، بیشتر در پوست های چرب و ترکیبی دیده می شوند. زیرا این نوع از پوست ها به مقدار زیادی روغن طبیعی یا همان سبوم را دارا می باشند. شما باید برای درمان  اقدام کنید . در این مسیر روش هایی وجود دارد که می تواند به درمان این بیماری پوستی در منزل به شما کمک کند.

 

 • استفاده از آلوئه ورا

شما ابتدا باید یک ژل آلوئه ورا را از مراکز معتبر تهیه کرده . پس از این که از سالم بودن ژل آلوئه ورا اطمینان حاصل کردید. می توانید برای استفاده از آن اقدام کنید. نحوه استفاده از این ژل ها هم به این صورت است که شما باید ابتدا مقداری از این ژل را روی پوست قرار بدهید . سپس آن را به آرامی مالش دهید تا به خوبی روی منافذ باز پوست شما پخش شود. پس از گذشت مدت زمان ۱۰ دقیقه، شما می توانید که پوست خود را به وسیله مقداری آب خنک شسته و به کمک یک حوله تمیز، آن را خشک کنید.

درمان منافذ باز پوست صورت و 12 روش کاربردی خانگی رفع آن

درمان منافذ باز پوست صورت و ۱۲ روش کاربردی خانگی رفع آن

وقتی قرار باشد از این روش استفاده کنید، باید هر روز این فرایند را انجام دهید. تا به نتیجه مطلوبی برسید. در واقع وقتی پوست شما به وسیله ژل آلوئه ورا مرطوب می شود.این منافذ باز و بزرگ روی پوست شروع به کوچک شدن می کنند. اندازه آن ها به طور شگفت انگیزی کوچک تر می شود. در ضمن استفاده از این ژل، می تواند برای تغذیه و از بین بردن چربی و آلودگی منافذ هم مفید باشد.

 

 • کمک گرفتن از سفیده تخم مرغ

در گام نخست باید و مواد لازم را برای این فرایند آماده کنید. برای شروع این فرایند شما به ۱ عدد سفیده تخم مرغ در کنار ۲ قاشق غذاخوری آب لیمو و ۲ قاشق غذا خوری بلغور جور دوسر نیاز دارید. پس از تهیه این مواد، باید آن ها را با هم مخلوط کرده و یک خمیر را درست کنید. در گام آخر هم باید به آرامی این خمیر را بر روی پوست خود بمالید . به مدت ۳۰ دقیقه آن را  نگه دارید و سپس آن را به وسیله مقداری آب خنک شسته و با یک حوله تمیز و بهداشتی خشک کنید.

 

برای استفاده از این روش به طور صحیح و به نحوی که بتوانید از آن نتیجه مطلوب را بگیرید. باید در طول هفته، ۲ بار برای انجام این روش اقدام کنید. تا بتوانید نتیجه مورد نظر را بگیرید. در واقع دراین روش، سفیده تخم مرغ با سفت کردن پوست شما، این منافذ را کوچک کرده . به تدریج از بین می برد. استفاده از ماسک سفیده تخم مرغ یکی از بهترین روش های خانگی برای درمان این بیماری پوستی و یا حتی آکنه می باشد. به همین منظور شما باید سعی کنید در هفته، ۲ بار از این ماسک استفاده کنید و در درست کردن خمیر به خوبی دقت کنید و رعایت بهداشت را هم در دستور کار خود قرار دهید.

 

 • استفاده از سرکه سیب

سرکه سیب یکی از بهترین و مفید ترین روش ها است زیرا دارای خواص ویژه ای در این زمینه می باشد. برای انجام این روش باید در ابتدا ۱ قاشق غذاخوری از سرکه سیب را در ۱ قاشق غذاخوری آب شفاف حل کرده تا یک محلول برای درمان این بیماری آماده شود. برای شروع کار ابتدا این محلول را کمی رقیق کنید و سپس مقداری پنبه تمیز را به این محلول آغشته کرده و آن را بر روی منافذ صورت خود بمالید. وقتی کار شما به اتمام رسید باید اندکی صبر کنید تا محلول روی پوست شما به وسیله هوای طبیعی خشک شود.

درمان منافذ باز پوست صورت و 12 روش کاربردی خانگی رفع آن

درمان منافذ باز پوست صورت و ۱۲ روش کاربردی خانگی رفع آن

به خاطر این که بتوانید با این روش برای حل این مشکل اقدام کنید باید هر روز این کار را تکرار کرده تا به نتیجه مطلوب و دلخواه خود برسید. یکی از خاصیت های سرکه سیب این است که ابتدا پوست شما را سفت کرده و سرانجام باعث کوچک شدن و کاهش منافذ بر روی پوست شما می شود. استفاده از سرکه سیب برای پاک کنندگی پوست هم مناسب می باشد. درضمن یکی از مهم ترین خاصیت های این سرکه، کاهش انواع التهاب های درون پوست می باشد. به همین خاطر استفاده از سرکه سیب علاوه بر کمک به درمان این بیماری، برای پوست شما مزایای دیگری را هم دارا می باشد.

 

 • درمان منافذ باز پوست با استفاده از جوش شیرین

یکی از موادی که بسیار اثر بخش میباشد استفاده از جوش شیرین می باشد. برای این که بتوانید از این ماده به خوبی استفاده کنید، باید در گام نخست ۲ قاشق غذاخوری جوش شیرین را با ۲ قاشق غذاخوری آب مخلوط کرده تا یک خمیر سفید رنگ به دست آید. سپس شما باید به مدت ۳۰ دقیقه، به آرامی و با حرکت دایره ای دستان خود، این خمیر را بر روی پوست خود قرار داده و ماساژ بدهید. با گذشت ۳۰ دقیقه شما باید این خمیر را توسط آب خنک و سرد بشویید.

 

برای استفاده صحیح از این روش، شما باید هر ۳ یا ۴ روز یک بار، آن را انجام دهید. در ضمن جوش شیرین دارای خاصیت های زیادی برای پوست شما می باشد. برای مثال به کمک این ماده می توانید جوش و آکنه را از بین ببرید، زیرا جوش شیرین دارای خاصیت ضد باکتری و ضد التهابی می باشد. این ماده باعث حفظ تعادل اسید پوست شده و در کنار آن، به از بین بردن سلول های مرده پوست هم کمک می کند.

 

 • استفاده از پوست موز

یکی از روش های رایج در منزل، استفاده از پوست موز می باشد که اکثر افراد به این وسیله توانسته اند پوست خود را تا حد زیادی بهبود ببخشند و یا از بین ببرند. انجام این روش بسیار ساده است و هیچ گونه دشواری ندارد. شما باید به مدت ۱۰ تا ۱۵ دقیقه قسمت داخلی پوست موز را بر روی منافذ قرار دهید و سپس با گذشت این مدت زمان، آن را بشویید و با یک حوله تمیز، خشک کنید. برای این که به تنیجه مطلوبی برسید و تعداد منافذ را کاهش بدهید، باید هر روز این کار را تکرار کنید.

درمان منافذ باز پوست صورت و 12 روش کاربردی خانگی رفع آن

درمان منافذ باز پوست صورت و ۱۲ روش کاربردی خانگی رفع آن

در واقع وجود نوعی آنتی اکسیدان به نام لوتئین در پوست موز می تواند در کنار پتاسیم موجود در آن، باعث جوان سازی پوست شما شود. اگر شما به طور مکرر از این روش استفاده کنید، این خاصیت پوست موز باعث می شود که پوست شما صاف شده و تعداد این منافذ در حین کوچک شدن، از تعداد آن ها  هم کاسته شود. بنابراین استفاده از پوست موز می تواند بسیار مفید و کاربردی واقع شود.

 

 • کمک گرفتن از خیار برای درمان منافذ باز پوست صورت

شاید برایتان عجیب باشد که بشنوید خیار می تواند در درمان این مشکل پوستی به شما کمک کند ولی باید بدانید که این میوه در کنار سادگی ظاهر خود، درای خاصیت ها و ویژگی های درمانی زیادی به خصوص برای پوست می باشد. به همین منظور شما برای این که بتوانید از این میوه کمک بگیرید، باید در گام نخست خیار ها  را به صورت دایره ای برش داده و آن ها را در ۲ قاشق غذاخوری آب لیمو مخلوط کنید تا به طور کامل با همدیگر ترکیب شوند. وقتی ماسک شما آماده شد، می توانید آن را به مدت ۱۵ دقیقه بر روی پوست خود قرار داده و سپس به وسیله آب سرد آن را تمیز کنید.

 

برای این که بتوانید به نتیجه مطلوب و فوق العاده ای دست پیدا کنید، باید سعی کنید وقتی خیار ها را برش دادید، قبل از ترکیب کردن با آب لیمو، آن ها را در یخچال به صورت خنک نگه دارید. در ضمن شما باید در هفته حداقل ۲ و حداکثر ۳ بار از این ماسک استفاده کنید. ماسک خیار می تواند بافت پوست شما را هم سالم نگه داشته و یا آن را بهبود بخشد. استفاده از این ماسک می تواند روند پیر شدن سلول های پوست شما را هم کاهش بدهد.

 

 • روغن آرگان

یکی دیگر از روش ها استفاده از روغن آرگان می باشد. برای استفاده از این روش نیازی به مقدار زیادی روغن آرگان نیست و فقط کافی است که چند قطره از این روغن را در اختیار داشته باشید. روغن را در بین انگشتان و دست های خود کمی گرم کرده و سپس آن را بر روی پوست قرار دهید. شما باید پوست خود را در مدت زمانی حدود ۳۰ دقیقه ماساژ بدهید و در آخر روغن را به وسیله آب ولرم بشویید.

درمان منافذ باز پوست صورت و 12 روش کاربردی خانگی رفع آن

درمان منافذ باز پوست صورت و ۱۲ روش کاربردی خانگی رفع آن

بهترین زمان برای استفاده از این روش می تواند  هر شب قبل از خواب باشد. استفاده از این روغن می تواند به خوبی تعداد منافذ روی پوست شما را کاهش داده و اندازه آن ها را با طور چشم گیری کوچک بکند. این روغن دارای نوعی اسید می باشد که سبب چرب شدن پوست می شود و در ضمن استفاده از این روغن به دلیل داشتن ویتامین E ، سبب آب رسانی به پوست و تازه شدن بافت آن می شود. به همین خاطر است که روغن آرگان می تواند در آب رسانی و چرب کردن پوست شما هم نقش بسیار زیادی داشته باشد.

 

 • استفاده از لیمو

یکی دیگر از این روش ها استفاده از لیمو می باشد. برای انجام این روش شما باید چند گام را به ترتیب انجام بدهید تا به نتیجه مطلوب برسید. ابتدا ۱ قاشق غذاخوری آب لیمو و ۱ قاشق غذاخوری آب را با هم مخلوط کنید تا یک محلول به دست آید. در گام بعد باید آن را به کمک یک پنبه تمیز، روی پوست خود بمالید و در آخرین گام پس از گذشت ۱۵ دقیقه، باید پوست خود را به وسیله آب بشویید.

 

برای رسیدن به نتیجه مورد نظر باید این کار هر روز تکرار شود. آب لیمو با سفت کردن پوست شما می تواند باعث کوچک شدن منافذ پوست شود. همچنین آب لیمو دارای خاصیت های زیادی است و از آن به عنوان بهترین روش برای از بین بردن جوش های سر سیاه یاد می شود. در واقع آب لیمو می تواند نقش موثری را برای رسیدن شما به هدفتان داشته باشد.

 

 • استفاده از ماست

کمک گرفتن از ماست شاید برای شما یک شوخی باشد ولی جالب است بدانید که ماست تاثیر مستقیم زیادی در از بین بردن منافذ روی پوست شما دارد. برای انجام این روش فقط به دو قاشق غذاخوری ماست نیاز دارید. باید ماست را تنها در قسمت های دارای منفذ پوست خود بمالید و وقتی کار شما تمام شد، به مدت ۲۰ دقیقه صبر کرده و سپس آن را به وسیله آب ولرم بشویید. برای این که نتیجه بهتری بگیرید باید این روش را در طول هفته ۲ بار تکرار کنید.

 

ماست علاوه بر سفت کردن پوست شما و کاهش تعداد منافذ روی آن، می تواند لکه های پوستی را نیز از بین ببرد. در واقع به دلیل وجود اسید لاکتیک در ساختار ماست است که پوست شما سفت شده و اندازه این منافذ کوچک تر می شود. اسید لاکتیک موجود در ماست، می تواند سلول های مرده پوست را هم از بین برده و ناخالصی های صورت شما را نابود کند.

 

 • زردچوبه برای از کوچک کردن و درمان منافذ باز پوست

در میان انبوهی از روش ها ، استفاده از زردچوبه یکی از این روش ها می باشد. که به کمک این ماده می توانید، منافذ باز پوست خود را تا حدود زیادی از بین ببرید. برای به انجام رساندن این روش باید در ابتدا ۱ قاشق غذاخوری پودر زردچوبه را با ۱ قاشق غذاخوری گلاب و یا شیر مخلوط کنید. تا یک خمیر یکنواخت و نرم بدست آید. سپس خمیر به دست آمده را باید به مدت ۱۰ الی ۱۵ دقیقه بر روی منافذ پوست خود قرار داده . در آخر با گذشت مدت زمان مشخص، آن را به وسیله آب ولرم بشویید.

 

برای انجام این روش تا زمان رسیدن به هدف اصلی خود. به طور مکرر و هر روز باید از آن استفاده کنید. زرد چوبه خاصیت های زیادی دارد. به عنوان مثال باکتری هایی را که در منافذ پوست شما تولید می شوند. با ایجاد التهاب، آن ها را نابود می کند. در واقع دلیل اصلی کوچک شدن منافذ و کاهش تعداد آن ها، خاصیت ضد التهابی زرد چوبه می باشد.

 

 • روغن زیتون

تقریبا در اکثر خانه ها می شود روغن زیتون را پیدا کرد. این روغن توانایی زیادی برای درمان دارد. برای استفاده از این راه حل شما می توانید. چند قطره از روغن زیتون را روی منافذ پوست خود به آرامی ماساژ دهید . پس از گذشت یک مدت زمان مشخص که روغن با پوست شما به طور کامل ترکیب شده باشد. آن را به وسیله مقداری آب ولرم بشویید.

درمان منافذ باز پوست صورت و 12 روش کاربردی خانگی رفع آن

درمان منافذ باز پوست صورت و ۱۲ روش کاربردی خانگی رفع آن

استفاده از این روش به طور مکرر و انجام آن در چند روز پشت سر هم، می تواند .به شما برای از بین بردن منافذ باز کمک کند. در روغن زیتون نوعی ترکیبات وجود دارد. که به این روغن خاصیت ضد التهابی و آنتی اکسیدانی می دهد. این خاصیت ها باعث می شوند تا روغن زیتون بتواند پوست شما را در سلامت کامل نگه داشته . از بروز بیشتر بیماری های پوستی مانند خشکی، خارش، درشت شدن منافذ و … جلوگیری کند.

 

 • استفاده از روغن درخت چای برای درمان منافذ باز پوست

درخت چای دارای خاصیت های فراوانی می باشد . اکثر افراد از روغن این درخت برای درمان بسیاری از بیماری های خود و سایر موارد دیگر استفاده می کنند. روغن درخت چای می تواند نقش بسیار زیادی داشته باشد. فقط کافی است تا حدود ۴ قطره از این روغن را در یک فنجان آب بریزید . آن ها را با هم دیگر مخلوط کنید. وقتی کار خود را به اتمام رساندید. باید محلول به دست آمده را درون یک بطری اسپری بریزید.و سپس آن را در یخچال نگه دارید تا همواره خنک باشد.

به طور کلی اگر بخواهید از این روش، نتیجه دلخواه خود را بگیرید. باید هر روز در صبح و عصر مقداری از این اسپری را بر روی پوست خود افشانه کنید و بگذارید. تا به طور عادی و طبیعی تبخیر شود. با استفاده از این روش می توانید سبب تازگی بافت پوست خود هم شوید. بنابراین روغن درخت چای دارای خاصیت های زیادی می باشد .که می تواند برای درمان برخی از بیماری های پوستی به شما کمک شایانی بکند.

 

در نتیجه همان طور که در بالا هم ذکر کردیم. شما برای این که منافذ روی پوست خود را از بین ببرید. می توانید به پزشک متخصص مراجعه کنید. ولی روش های دیگری هم وجود دارد. که این کار را برای شما در منزل، امکان پذیر می سازد. ما سعی کرده ایم تقریبا بیشتر روش های موجود را برای شما در این مقاله بازگو کنیم .تا شما با مطالعه این روش ها، بتوانید در منزل این مشکل را رفع کنید.

www.jolfaturk.com

نوشته شده توسط گروه مستر واش

دیدگاه‌ها 0

*
*

باز کردن چت